Пам'яті загиблих у бою під Крутами та Героїв Небесної Сотні

29 січня в Україні відзначають День пам'яті Героїв Крут. Бій під Крутами 29 січня був одним із епізодів першої російсько-української війни грудня 1917 - квітня 1918 рр. В бою під Крутами 29 січня 1918-го зійшлися війська Української Народної Республіки із столицею в Києві та російські підрозділи, сформовані в переважній більшості з росіян, озброєні й споряджені петроградським Раднаркомом.

Згадана російсько-українська війна мала гібридний характер з боку Росії. Володимир Ленін та його соратники публічно заявляли, що вони підтримують автономію та самовизначення народів, але з іншого боку, як тільки українці проголосили власну державність у формі УНР, і спробувала вийти з орбіти впливу Росії, петроградський Раднарком оголосив війну УНР.

З погляду військового, бій під Крутами є прикладом успішної оборонної операції. Українські підрозділи, які обороняли Київ, із мінімальними втратами виконали поставлене командуванням завдання. Було затримано ворога і збережено контроль над Києвом, столицею УНР.

Бій під Крутами мав важливе політичне значення. Він дозволив завершити переговори в Бересті між делегаціями УНР і країн Четвертного союзу і підписати Берестейський мирний договір – перший мир Першої світової війни, згідно з яким УНР стала суб’єктом міжнародних відносин.

Незважаючи на те, що бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, був одним із багатьох боїв в ході першої російсько-української війни, для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

 

Пропонуємо переглянути книжкову виставку «Сила єдності в часи випробувань» у залі нових надходжень бібліотеки (к. 305). Каталог виставки та віртуальні книжкові виставки «Крути: історія й сьогодення»«Крути самопожертва, подвиг, пам’ять».

//