3 березня – Всесвітній день письменника

3 березня – Всесвітній день письменника

Святкування цього дня ініціював Міжнародний ПЕН-клуб (PEN International) – правозахисна організація, що об’єднує професійних письменників, які працюють у різних жанрах літератури.

 

Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем, Олександр Дюма-батько – 420 романів, Микола Гоголь працював над створенням «Мертвих душ» тільки стоячи, а Михайлу Булгакову знадобилося 12 років на написання роману «Майстер і Маргарита». Це лише деякі факти, з яких зрозуміло, що професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги.

Саме тому і був створений Всесвітній день письменника. Майстри слова отримали своє свято у 1986 році на засіданні 48 конгресу ПЕН-клубу. Відтоді Всесвітній день письменника відзначають щорічно 3 березня.

Сьогодні в світі налічується близько 150-200 тисяч професійних письменників, і пишуть вони більш ніж 150 мовами.

Всесвітній день письменника відзначають не лише романісти, прозаїки, поети, памфлетисти, публіцисти, фантасти, фейлетоністи, новелісти, есеїсти та інші майстри слова. Його по праву вважають своїм журналісти, історики та блогери. У цей день вони збираються, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки романів своїх колег.

 

Джерело: https://www.work.ua/holidays/writer-day/