29 листопада Всесвітній день інформації

29 листопада Всесвітній день інформації

D:\Библиографы\Тимченко\29 листопада\Інформація.JPG

 Цей день відзначається щорічно з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації, яка має статус консультанта в двох радах ООН: Економічній та Соціальній.
Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль. Сьогодні світом рухає інформація. Це можуть бути будь-які відомості, які передаються між людьми усілякими способами: усним, письмовим, візуальним та іншими.

Із середини 20 століття роль інформації внаслідок соціального прогресу і бурхливого розвитку науки і техніки незмірно зросла. Світовою тенденцією став перехід на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету і мобільного зв’язку.

Ініціюючи відзначення Всесвітнього дня інформації, Міжнародна академія інформатизації мала на меті вказати на всю важливість передачі інформації у сучасному суспільстві. 

У цей день обов’язково згадують про інформаційний вибух – так прийнято називати постійне та стрімке накопичення інформації у світі.

Вчені та фахівці, громадські та державні діячі, які сприяють розвитку і прогнозуванню проблем інформаційних технологій, а також процесів у різних галузях, знаходяться в постійному пошуку рішень, що стосуються інформаційної складової нашого суспільного та соціального життя. 

Інформаційне навантаження в сучасному співтоваристві досить потужне, і всі спроби його оптимізації активно сприяють раціональному використанню цього інформаційного потоку. 

Звичайно ж, ще не існує стійких універсальних рішень, однак в умовах глобалізації всіх міжнародних процесів, практика показує, що мудре, максимально зважене ставлення, колегіальність та відповідальність у розробці інформаційних технологій, висока моральність і шанування духовного світогляду людини позитивно сприяє поширенню необхідної і нової інформації, зміцнюючи спокій і поінформованність нашого суспільства, сприяє сучасній динаміці прогресу і розвитку всього світового співтовариства.

 

Джерело: https://pon.org.ua/novyny/3610-sogodni-vsesvitnij-den-informaciyi.html