Знаменні дати: Вересень

 

 

вересня

 

День знань

 

Картинки по запросу День знань1 Вересня — особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою.

День знань  радянське державне свято, проголошене 1 вересня 1984 року Верховною Радою СРСР. В Україні та деяких інших країнах, зокрема в країнах СНД, це свято й далі відзначатися та збігається з початком навчального року. Першокласники у цей день відзначають «Свято Першого дзвоника».

Різні країни мають свої особливості у святкуванні Дня знань.

Україна

Традиційно цього дня в школах проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. Прийнято в цей день дарувати квіти своїм вчителям. У середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, як правило, обходиться без лінійок або влаштовують лінійки лише для першого курсу. У школах проводиться перший святковий урок, який щороку має різні теми, після якого зазвичай вирішуються організаційні питання — іноді видача підручників, для першокласників визначають місця за партами, і на цьому навчальний день закінчується.

 

 

8 вересня

 

Міжнародний день писемності

Граматика повеліває навіть королями

Ж.-Б. Мольєр

Похожее изображениеМіжнародний день писемності (грамотності) — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі. У цей день проводяться конференції та злети вчителів, найбільш видатних педагогів нагороджують. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.

Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у ХХІ столітті.

 

 

9 вересня

 

День українського кіно

http://rupoint.cz/wp-content/uploads/2017/04/Best-Film-Fest-e1491914757802.jpgДень українського кіно з’явився в календарі українців у 1996 році – саме тоді він був введений указом Президента України Леоніда Кучми. З тих пір відповідно до цього указу покладається відзначати в другу суботу вересня.Кінематограф в Україні має досить довгу історію – в Україні вперше демонструвався фільм в грудні 1896 року – в Харківському оперному театрі. Зняв фільм і продемонстрував його одна і та ж людина – фотограф Альфред Федецький.

Перший звуковий фільм у країні вийшов у 1930 році – це була документальна стрічка Д. Вертова «Симфонія Донбасу».

Українські художники впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам'яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка, Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука, Богдана Ступки і багатьох їхніх талановитих творчих послідовників.

У саме свято всі працівники українського кіномистецтва отримують привітання від керівництва, колег і друзів з побажаннями успіхів на кінематографічному терені. Також до цього дня, за традицією, приурочено проведення різних конференцій, засідань та круглих столів, присвячених проблемам та питанням розвитку українського кінематографа.

 

 

        17 вересня

 

160 років від дня народження Костянтина Едуардовича Ціолковського  (1857—1935), російського вченого у галузі авіації і динаміки ракет

Картинки по запросу Костянтина Едуардовича ЦіолковськогоКостянтин Едуардович Ціолковський (5 (17) вересня 1857 — 19 вересня 1935) — радянський вчений-теоретик польського походження, є одним із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики, педагог, письменник.

Автор науково-фантастичних творів, прихильник і пропагандист ідей освоєння космічного простору. Його роботи надихнули таких провідних радянських ракетних інженерів, як Сергій Корольов і Валентин Глушко і зробили вагомий внесок в успіх радянської космічної програми.

Перші наукові дослідження Ціолковського відносяться до 1880–1881 років. Не знаючи про вже зроблені відкриття, він написав роботу «Теория газов (Теорія газів)», у якій виклав основи кінетичної теорії газів.Друга його робота — «Механика животного организма (Механіка тваринного організму)» одержала схвальний відгук І. М. Сєченова, і Ціолковського було прийнято у Російську фізико-хімічну спілку. Основні роботи Ціолковського після 1884 року були пов’язані із чотирма значними проблемами: науковим обґрунтуванням суцільно-металевого аеростата дирижабля, обтічного аероплана, поїзда на повітряній подушці й ракети для міжпланетних подорожей. Після знайомства з Миколою Жуковським, що був учнем Столєтова, Ціолковський став займатися механікою керованого польоту, у результаті чого ним був спроектований керований аеростат (слово «дирижабль» тоді ще не придумали). Ціолковський першим запропонував ідею суцільнометалевого дирижабля й побудував його працюючу модель, створив прилад для автоматичного керування польотом дирижабля й схему регулювання його підіймальної сили.

Першою друкованою працею про дирижаблі був «Аэростат металлический управляемый (Аеростат металевий керований)» (1892 рік), де дано наукове й технічне обґрунтування конструкції дирижабля з металевою оболонкою. Прогресивний для свого часу проект дирижабля Ціолковського не був підтриманий; авторові було відмовлено в субсидії на конструювання моделі. Звернення Ціолковського в Генеральний штаб російської армії також не мало успіху.                                                                  

 

Основні досягнення Ціолковського

-      Понад 400 робіт з теорії ракетобудування.

-      Працював над обґрунтуванням можливості космічних подорожей.

-      Створив першу в країні аеродинамічну лабораторію і аеродинамічну трубу. Розробив методику дослідження аеродинамічних властивостей літальних апаратів.

-      Спроектував керований аеростат, створив модель суцільнометалевого дирижабля.

-      Виклав строгу теорію реактивного руху. Довів необхідність використання ракет для космічних подорожей.

-      Створив власну схему газотурбінного двигуна.

-      Запропонував старт ракети з похилій направляючій. Зараз спосіб використовується в системах залпового вогню.

 

Цікаві факти з життя Ціолковського

-      Ідеї Ціолковського надихнули Олександра Бєляєва на створення науково-фантастичного роману під назвою «Зірка КЭЦ».

-      В 14 років з підручних матеріалів виготовив токарний верстат, а у 15 – повітряну кулю.

 

 

21 вересня

 

Міжнародний день миру

http://www.sstu.ru/files/press/images/1361248469_84.jpgМіжнародний день миру Встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року відзначається в 3-й вівторок вересня.

Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.

У Нью-Йорку на День миру 21 вересня проходить урочиста церемонія. Генеральний секретар ООН вдаряє в дзвін і пропонує хвилиною мовчання вшанувати жертв війн і конфліктів, які віддали свої життя для досягнення миру. Дзвін, встановлений поряд зі штаб-квартирою ООН, подарували організації японці в 1954 році. Він відлитий з монет, зібраних дітьми з 60-ти різних країн. Свято Міжнародний день миру - заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи по зміцненню стабільності, дотримання прав і свобод людини. "Міжнародний день миру - дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей в галузі сталого розвитку", - так сказано в щорічному святковому посланні ООН.

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба.

Бажаємо усім нам мирного неба над головою!

 

 

         26 вересня

 

Європейський день мов

І чужому навчайтесь,

і свого не цурайтесь…

Т. Г. Шевченко

Похожее изображение6 грудня 2001 року Радою Європи за підтримки Європейського Союзу було вирішено відзначати 26 вересня як Європейський день мов.

Метою відзначення Європейського дня мов було визначено:

1. Привернення уваги громадськості до важливості вивчення мов;

2. Усвідомлення цінностей усіх мов, якими розмовляють в Європі;

3. Заохочення до вивчення мов у будь-якому віці упродовж усього життя.

У Європейському Союзі нараховують 24 офіційні мови, близько 60 регіональних та мов меншин, та більше 175 мов, якими розмовляють емігранти. Існує близько 6 000 - 7 000 мов у світі, більшістю з яких розмовляють у Азії та Африці. Щонайменше половина мешканців планети розмовляє двома або й більше мовами, або розуміють дві або більше мови.

Стандартом для сучасного європейця вважається володіння, як мінімум, двома іноземними мовами. Тому Європейський день мов закликає до вивчення іноземних мов, оскільки це шлях до взаєморозуміння між народами та державами.

 

27 вересня

 

Всесвітній день туризму

Картинки по запросу День туризмуДень туризму любителі подорожей відзначають 27 вересня. Це свято започаткували члени Всесвітньої туристичної організації. Датою заснування свята вважається 27 вересня 1979 року.

 

Метою свята визначена пропаганда туризму серед мешканців всіх держав. Цей напрямок для багатьох країн є бюджетоформуючим. Крім того, туризм — це запорука пізнання інших культур та посилення дружби між народами.

Свято туризму можуть відзначати не тільки люди, чий стиль життя пов'язаний з мандрівками та рюкзаком. Турист — це людина, яка прагне до знань. Навіть звичайний виїзд на природу, в далечінь від буденної метушні, для багатьох людей може стати туристичною подорожжю.

 

 

 

               30 вересня

 

Всеукраїнський день бібліотек

http://2.bp.blogspot.com.duzt.site/-SmElxXxBwKI/Vgo-HODMcfI/AAAAAAAACcs/EG_mnDWEwSU/s1600/81214602.jpg Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході.

 

Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

З давніх – давен  людина почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах бібліотеки. Ще і слова такого не було «бібліотека», а зібрання книг вже існувало.

Сьогодні кожна бібліотека – острівець духовності, а кожен бібліотекар – хранитель духовних скарбів. А ще бібліотека – Берегиня національної культури, скарбниця творчості народної.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня.